Galamērķi

Sigulda

Latvijā ir lieliska vieta ar nosaukumu Sigulda, kurā vienuviet atrodas daudz dabas, vēsturisko un pat ekstremālo apskates objektu.
Sigulda

Turaidas pils


Pils būvniecība tika sākta 1214. gadā, tā atrodas Gaujas labajā krastā Turaidas muzejrezervāta teritorijā un aizņem 41 ha. Tajā ir izvietotas 37 vēsturiskas celtnes. Pēc rekonstrukcijas pilī notiek dažādu veidu festivāli, pasākumi un izstādes, kas saistītas ar Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu.


Siguldas alas

  • Gūtmaņa ala. Tās veidošanās sākusies pirms vairāk nekā 10 000 gadu, jo ūdens sāka izskalot smilšakmeni jau Ledus laikmeta periodā. Alas dziļums 18,8 m, platums vairāk par 12 m, augstums 10 m, kopējā platība vairāk par 170 kv.m. Tā ir pati lielākā ala Baltijā un vispopulārākā vieta tūristu apmeklējumu ziņā.
  • Velna ala. Atrodas Velna klintī un ir 19 m dziļa, 7 m plata, 4,7 m augsta. Saskaņā ar leģendu tā piederējusi velnam, kurš gaidījis nakts iestāšanos. Šobrīd nokāpšana alā ir kategoriski aizliegta, bet uz to var skatīties no gājēju tiltiņa.

Gaujas nacionālais parks

Nacionālajā parkā atrodas apmēram 500 Latvijas vēsturisko pieminekļu, piemēram, senās apmetnes, baznīcas, akmens pilis un muižas. Pastaigājoties pa rezervāta dabas takām, var redzēt savvaļas dzīvniekus (lapsas, vilkus, stirnas, aļņus, lūšus, mežacūkas) šai vietai raksturīgā dabīgajā dzīves vidē.

Ekstremālas izklaides komplekss visai ģimenei.

Parkā «Tarzāns» ir astoņas pēc šķērsošanas sarežģītības atšķirīgas trases, 80 šķēršļi, kā arī katapulta bezsvara stāvokļa sajūtām un daudz dažādu izklaižu jaunākā vecuma bērniem.

Parkā «Mežakaķis» ir sešas pēc šķērsošanas sarežģītības atšķirīgas trases, 82 šķēršļi, kā arī velosipēdu meža trases un pludmales volejbola laukums.

«Aerodium» ir vertikāls vēja tunelis, kurā visi, kam ir vēlēšanās, sākot no 5 līdz 75 gadu vecumam var planēt bez izpletņiem virs jaudīgas gaisa strūklas. Protams, pieredzējuši speciālisti sākotnēji sniegs jums instrukcijas par rīcību vēja tunelī.

Lai uzlabotu pārlūkošanas efektivitāti, CARWIZ tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes un līdzīgas tehnoloģijas. Ja jūs turpināsiet lietot šo tīmekļa vietni, mēs uzskatām, ka jūs piekrītat to lietošanai. Vairāk informācijas »